Kazimierz Piechaczek

Specjalizacje

· Historia najnowsza – historia XX wieku, historia regionu, historia miasta Wodzisław Śląski.

· Kolekcjoner pamiątek związanych z regionem śląskim, militaria, dokumenty i zdjęcia. · · Miłośnik i kolekcjoner umundurowania i wyposażenia wojsk z całego okresu XX wieku.

· Właściciel pokaźnej kolekcji hełmów, czapek oraz ekwipunku wojsk związanych z konfliktami jakie przetoczyły się przez nasz region.

· Założyciel i prezes stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna „Powstaniec Śląski”.

Doświadczenie zawodowe

Jestem pomysłodawcą oraz organizatorem wielu inscenizacji oraz imprez historycznych, między innymi: PIKNIK HISTORYCZNO-MILITARNY w Wodzisławiu Śl., PIKNIK POWSTAŃCZY w Lubomi, cykl PLENEROWYCH WIDOWISK HISTORYCZNYCH „A więc wojna!” w gminie Opatów i wielu innych.

 

Jesteśmy zapraszani do udziału w wielu rekonstrukcjach historycznych oraz wydarzeniach o tematyce historycznej w całej Polsce i Czeskiej Republice.

Współpracuję z wieloma instytucjami, muzeami, samorządami oraz organizacjami o podobnym profilu działania. Bazujemy na wymianie doświadczeń z kolekcjonerami oraz restauratorami sprzętu militarnego i historycznego, rekonstruktorami oraz miłośnikami tematu z całego kraju i zagranicy.

Doświadczenie zawodowe

Od 2009 roku zajmujemy się jako stowarzyszenie obiektem zabytkowym szczelina przeciwlotnicza w wodzisławskim parku gdzie stworzyliśmy stałą wystawę pamiątek związanych z historią regionu oraz prowadzimy „żywe lekcje historii” dla szkół, przedszkoli, instytucji oraz wycieczek indywidualnych.

Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielimy się również w szkołach i placówkach oświatowych, gdzie prezentujemy część naszych zbiorów. Lubimy pracować z młodzieżą.

Chętnie przyłączamy się do działań charytatywnych, nie boimy się nowych wyzwań.