Ewa Czepczor

Specjalizacje

Jestem absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którą zakończyłam dyplomem magistra inżyniera architekta. Jestem stąd czyli z Pszowa. Pochodzę z rodziny o tradycjach budowlanych.

Zajmuję się projektowaniem architektonicznym. Z mężem Janem prowadzimy firmę budowlaną NOWY DOM UPiB.

Wykonujemy głównie termomodernizacje budynków ale również realizujemy moje autorskie projekty modernizacji elewacji, dobudowy balkonów, renowacji obiektów zabytkowych w tym kościołów.

Doświadczenie zawodowe

Od 30 lat prowadzę firmę projektową, a od 25 lat z mężem firmę budowlaną. Zaczynaliśmy od termomodernizacji III bloku urbanistycznego w Wodzisławiu Śl.

Wykonaliśmy renowację elewacji ( z moimi projektami) kościoła w Jedłowniku, Zawadzie, Boryni.

Wykonaliśmy wraz z projektem remonty i przebudowy kilku klasztorów ss. Służebniczek m.in w Jaworzu, Bieruniu, Rogowie i Rydułtowach.

Zaprojektowałam elewacje wielu budynków wielorodzinych w Wodzisławiu i Jastrzębiu Zdr. które następne wykonaliśmy.

Doświadczenie zawodowe

W ciągu 30 lat zaprojektowałam wiele domów jednorodzinnych, usługowych na terenie powiatu wodzisławskiego, raciborskiego i rybnickiego. Mam realizacje w Wiśle i Istebnej.

Teraz prowadzę odbudowę zdewastowanego, pierwszego murowanego (ponad 100 letniego) budynku w Istebnej. Mam w planie przywrócić jego dawną świetność przy maksymalnym zachowaniu oryginalnego układu i materiałów. Powstanie tam kilka apartamentów wakacyjnych.