Uczestnik rozwinie swoje zdolności poprzez :
1. Warsztaty głosowe – intonacja, rozwijanie barwy głosu, nauka oddechu, ćwiczenia z emisji głosu, ćwiczenia na dykcję, artykulacja poszczególnych słów. Ćwiczenie śpiewu białego, śpiew pozbawiony „zaciskania” aparatu głosowego, praca przeponą, śpiew z serca nie z głowy, śpiew który fizycznie angażuje całe ciało i pozwala oderwać się od dnia codziennego.
2.Warsztaty improwizacyjne – techniki relaksacyjne, rozgrzewka, odgrywanie ról, zabawy – rozmowa i wywiad (gorące krzesło), improwizacje na podstawie wybranego dla grupy utworu literackiego lub opowiedzianej legendy, historii, tworzenie obrazów, rzeźb z ludzi zastyganie w pozycji nacechowanej określoną emocją, etiudy pomagające w kontakcie z partnerem, wpływ sygnałów zewnętrznych na zachowanie się aktora.
3. Warsztaty interpretacyjne – przygotowanie wykonania utworu wybranego indywidualnie dla uczestnika/uczestników, przygotowanie czytania performatywnego lub praca nad zapamiętanym już przez uczestnika tekstem literackim, ćwiczenia poprzez zmiany interpretacji na tekście, zmiany akcentów, frazowania, techniki zapamiętania tekstu i koncentracji, ćwiczenia rozładowujące stres.